WEBINAR: Organizacja działań poszukiwawczo-ratowniczych w zakresie podstawowym i specjalistycznym


WEBINAR: Organizacja działań poszukiwawczo-ratowniczych w zakresie podstawowym i specjalistycznym

Wysłuchaj webinaru, który poprowadził mł. bryg. mgr. inż. Piotra Markiewicza i zyskaj kompleksową wiedzę z zakresu organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych!

Podczas webinaru prelegent omówi:

1. Standardy gotowości operacyjnej jednostek, wymagania kwalifikacyjnie strażaków oraz zakres działań na poszczególnych poziomach gotowości.
2. Sprzęt wykorzystywany w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych.
3. Taktyka prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych zakres podstawowy i specjalistyczny.
4. Wykorzystanie psów ratowniczych podczas katastrof budowlanych.
5. Współdziałanie jednostek realizujących działania w zakresie podstawowym ze Specjalistycznymi Grupami Poszukiwawczo-Ratowniczymi.

Mł. bryg. mgr. inż. Piotr Markiewicz to dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Absolwent Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jest dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego oraz zastępcą dowódcy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Jastrzębie-Zdrój. Uczestnik wielu szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu działań poszukiwawczo-ratowniczych. W ramach Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Jastrzębie-Zdrój brał udział w wielu akcjach m.in katastrofy kolejowej w Szczekocinach w 2012 r., katastrof budowlanych w Katowicach w 2014 i 2023 roku oraz działań po wybuchu gazu w Ustroniu w 2022 r.

Materiały wideo

error: Content is protected !!